Officiella

OFFICIELLA – I work too much therefore I need to focus on beauty and fashion to keep my brain still in the "statisticly normal person" area. Za dużo pracuję, dlatego też potrzebuję skupić się na modzie i pięknie tego świata, by mój mózg nadal znajdował się w zakresie "statystycznie normalna osoba" :)

Kapelusz od Armaniego a Ordonówna


Armani by Officiella

Wydaje mi się, że najładniej w kapeluszu prezentowała się Hanka Ordonówna. Nie była może kobietą najpiękniejszą. I tu przypomina mi się dzieciństwo. Siedzę w ogrodzie, nad kępką mleczy. Wszystkie śliczne i żółte. Jeden – już dmuchawiec. Biorę je do łapki, rozdwajam łodyżki mleczy na kilka pasemek, wkładam je do wygodnej, znajdującej się obok kałuży (w pracy ważna jest ergonomia miejsca – ważne było to wtedy jak i dziś). Po włożeniu do wody paseczki ogonka mlecza robią ziuuuuu i zwijają się w burzę loków. Odwracam taki mlecz do góry nogami i… mam nagle żółtą piękną suknię z płatków mlecza a nad nim – masa skręconych loczków.

I wtedy ja, może taka 4-letnia dziewuszka, aż wzdycham z zachwytu i myślę sobie: o to jest piękna księżniczka, taka najpiękniejsza jak w bajkach. Taka… no taka najpiękniejsza… i tu cisza. Nabieram powietrza w usta, nadymam się jak mały balonik i nadal próbuję sobie wyobrazić jak ta najpiękniejsza miałaby wyglądać. Ale nie wiem! No zwyczajnie nie mogę jej sobie wyobrazić bo jeszcze nie miałam żadnych szczegółów, żadnych wzorców, które mogłabym nazwać „najpiękniejsza”. Siedziałam trochę nad tym mleczem, patrzyłam jak loki lśnią w słońcu i w końcu jakoś tak sobie wykombinowałam, że po prostu była najpiękniejsza i już i wszyscy o tym wiedzieli ;o).

I wracając do Hanki Ordonówny… miała to coś, prawda? Miała to coś, że wszyscy wiedzieli, że jest najpiękniejsza. Wyobrażam sobie, że gdy szła ulicą ludzie zwracali na nią uwagę, kto wie, może milkli gdy przechodziła. Gdy śpiewała „Miłość Ci wszystko wybaczy” wierzy się, że śpiewa o sobie, że to wszystko było o jej miłości.

Z drugiej strony chyba najprzyjemniejszą wersję kobiety, kokieteryjną, lekką i swobodną znajduję w … Eugeniuszu Bodo, ubranym w przepiękną ciemną satynową suknię, śpiewającym „Słaba płeć…” i ten śliczny tekst „perły, futra, nie są ważne, bo słaba płeć zamiast pereł, aut i skarbów wdzięk musi mieć”. I ten donjuan w zbroi, niziutki z mieczem, który cały czas wokół niej krąży i Bodzio go tak ślicznie kokietując, odgania. A czym? Oczywiście wielkim wachlarzem ze strusich piór! ;o).

Gdy patrzę na wybieg Armaniego (Fall/Winter 2012) wszystkie te myśli na raz mi przychodzą do głowy. Dla mnie moda to skojarzenia, skrawki pamięci z przeszłości, zapachy, jakiś obraz pasma słońca w którym tańczą złote pyłki, szorstki ale przepiękny materiał wełnianego palta taty, coś ładnego co biorę w rękę i to pasuje jak gdybym się z tym urodziła. Moda… to zabawa z marzeniami. Tak myślę ;o).

Nałożyć taki kapelusz, iść spokojnie, spod zacienionych powiek rzucić leniwe spojrzenie, może zamyślone, może dalekie… niedostępne. Aksamitną, ciemno-fioletową rękawiczką poprawić niesforny lok wymykający się spod kapelusza, rzucić nikły uśmiech przechodzącemu Panu i heh… udać na się na Dworzec Centralny? Nieee… hmm…. muszę wymyśleć lepsze zakończenie… O wiem! I kobieta ta udaje się do gmachu Teatru Wielkiego, wchodząc wolno po schodach i pozostawiając za sobą delikatną woń perfum Dior Pure Poison.

Wszystkim nam Kochanym Kobietom życzę właśnie takiego entrance! ;o)

Officiella

Advertisements

No i co o tym myślisz? Dodaj komentarz, możesz zignorować pole z adresem emailowym. Komentarz Twój najpierw trafi do moderacji (więc go od razu nie zobaczysz)

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

Information

This entry was posted on 29/10/2012 by in FASHION and tagged , , , , .

Blog Stats

  • 14,473 hits

Blogs I Follow

Enter your email address to follow this blog and receive notifications of new posts by email.

Dołącz do 45 obserwujących.

rarasaur

frightfully wondrous things happen here.

Pollock of Light

Twitter: @lluisbusse

Outlook in Life

... and it is ever changing

Live2EatEat2Live Blog

To document our relationship with food.

Mind's Seat

Set your mind on the things above

The top 10 of Anything and Everything!!!

The top 10 of just about anything everything, from cakes to cats and dogs to caravans. Always a laugh, always worth seeing.

Szrot

“The old dreams were good dreams; they didn't work out but I'm glad I had them.”

The Redneck Rosarian

America's Favorite Rose Gardener

Brad Mcdonald

Professional Footballer

ice cream magazine

................... for lovers of ice cream. Your free on line magazine for sweet frozen treats. Recipes, inspiration, artisanal ideas for your delectation.

theflexifoodie.wordpress.com/

Delicious plant-based, whole food recipes & my healthy living tips!

%d bloggers like this: