Kapelusz od Armaniego a Ordonówna


Armani by Officiella

Wydaje mi się, że najładniej w kapeluszu prezentowała się Hanka Ordonówna. Nie była może kobietą najpiękniejszą. I tu przypomina mi się dzieciństwo. Siedzę w ogrodzie, nad kępką mleczy. Wszystkie śliczne i żółte. Jeden – już dmuchawiec. Biorę je do łapki, rozdwajam łodyżki mleczy na kilka pasemek, wkładam je do wygodnej, znajdującej się obok kałuży (w pracy ważna jest ergonomia miejsca – ważne było to wtedy jak i dziś). Po włożeniu do wody paseczki ogonka mlecza robią ziuuuuu i zwijają się w burzę loków. Odwracam taki mlecz do góry nogami i… mam nagle żółtą piękną suknię z płatków mlecza a nad nim – masa skręconych loczków.

I wtedy ja, może taka 4-letnia dziewuszka, aż wzdycham z zachwytu i myślę sobie: o to jest piękna księżniczka, taka najpiękniejsza jak w bajkach. Taka… no taka najpiękniejsza… i tu cisza. Nabieram powietrza w usta, nadymam się jak mały balonik i nadal próbuję sobie wyobrazić jak ta najpiękniejsza miałaby wyglądać. Ale nie wiem! No zwyczajnie nie mogę jej sobie wyobrazić bo jeszcze nie miałam żadnych szczegółów, żadnych wzorców, które mogłabym nazwać „najpiękniejsza”. Siedziałam trochę nad tym mleczem, patrzyłam jak loki lśnią w słońcu i w końcu jakoś tak sobie wykombinowałam, że po prostu była najpiękniejsza i już i wszyscy o tym wiedzieli ;o).

I wracając do Hanki Ordonówny… miała to coś, prawda? Miała to coś, że wszyscy wiedzieli, że jest najpiękniejsza. Wyobrażam sobie, że gdy szła ulicą ludzie zwracali na nią uwagę, kto wie, może milkli gdy przechodziła. Gdy śpiewała „Miłość Ci wszystko wybaczy” wierzy się, że śpiewa o sobie, że to wszystko było o jej miłości.

Z drugiej strony chyba najprzyjemniejszą wersję kobiety, kokieteryjną, lekką i swobodną znajduję w … Eugeniuszu Bodo, ubranym w przepiękną ciemną satynową suknię, śpiewającym „Słaba płeć…” i ten śliczny tekst „perły, futra, nie są ważne, bo słaba płeć zamiast pereł, aut i skarbów wdzięk musi mieć”. I ten donjuan w zbroi, niziutki z mieczem, który cały czas wokół niej krąży i Bodzio go tak ślicznie kokietując, odgania. A czym? Oczywiście wielkim wachlarzem ze strusich piór! ;o).

Gdy patrzę na wybieg Armaniego (Fall/Winter 2012) wszystkie te myśli na raz mi przychodzą do głowy. Dla mnie moda to skojarzenia, skrawki pamięci z przeszłości, zapachy, jakiś obraz pasma słońca w którym tańczą złote pyłki, szorstki ale przepiękny materiał wełnianego palta taty, coś ładnego co biorę w rękę i to pasuje jak gdybym się z tym urodziła. Moda… to zabawa z marzeniami. Tak myślę ;o).

Nałożyć taki kapelusz, iść spokojnie, spod zacienionych powiek rzucić leniwe spojrzenie, może zamyślone, może dalekie… niedostępne. Aksamitną, ciemno-fioletową rękawiczką poprawić niesforny lok wymykający się spod kapelusza, rzucić nikły uśmiech przechodzącemu Panu i heh… udać na się na Dworzec Centralny? Nieee… hmm…. muszę wymyśleć lepsze zakończenie… O wiem! I kobieta ta udaje się do gmachu Teatru Wielkiego, wchodząc wolno po schodach i pozostawiając za sobą delikatną woń perfum Dior Pure Poison.

Wszystkim nam Kochanym Kobietom życzę właśnie takiego entrance! ;o)

Officiella

Reklamy

Zostaw swój komentarz! Please leave your comment here!

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Dermatolog dla Afryki

Anna Chałupczak- Winiarska

serce bije mnie po głowie

Silna Emocja o uczuciach do...

Jessica Bakkers

Creative Writer

WHO IS CRAZY

Stash Pruszynski's blog

rarasaur

frightfully wondrous things happen here.

Pollock of Light

Twitter: @lluisbusse

Outlook in Life

... and it is ever changing

Live2EatEat2Live Blog

We eat. We cook, We try try. We Laugh. We explore. We learn. We nom. And yum. :)

Mind's Seat

Set your mind on the things above

Top 10 of Anything and Everything!!!

Animals, Gift Ideas, Travel, Books, Recycling Ideas and Many, Many More

%d blogerów lubi to: