Officiella

OFFICIELLA – I work too much therefore I need to focus on beauty and fashion to keep my brain still in the "statisticly normal person" area. Za dużo pracuję, dlatego też potrzebuję skupić się na modzie i pięknie tego świata, by mój mózg nadal znajdował się w zakresie "statystycznie normalna osoba" :)

Swetrowate – kradzież w biały dzień (1 z 2)


 

Kradzież (art. 278 kk) – zabór cudzej rzeczy w celu przywłaszczenia. Pod pojęciem zaboru rozumie się fizyczne wyjęcie rzeczy spod władztwa właściciela. Dotyczy to również przedmiotu pozostawionego przez niego w znanym mu miejscu w zamiarze późniejszego jej zabrania. Wymóg dokonania zaboru oznacza, że nie jest możliwa kradzież rzeczy znalezionej przez sprawcę lub jemu powierzonej.

Dziś omawiamy swetry, a ogólnie rzecz biorąc cały gatunek swetrowatych.  A jak uzyskujemy taki sweter, bezpiecznie?

Po pierwsze orientujemy się u kogo możemy go znaleźć. I tu, szczególną uwagę proszę poświęcić szafie ukochanego / brata / taty… sąsiada nie polecam, ze względu na różnego rodzaju komplikacje związane z sąsiadką, a konkretnie kontaktem z jej torebką zza winkla. Szczególnie bolesne może się okazać takie spotkanie, gdy sąsiadka kupi żywiecką podsuszaną. Przy odpowiednim pędzie nadanym zamachem silnej ręki, może nam złamać nos.  Koszt operacji plastycznej niewspółmierny do kosztu pozyskanego wdzianka. Nawet gdyby było tak modne jak pokazane poniżej. Ostateczność – sweter taki możemy po prostu kupić – czynność czasochłonna, lecz jakże przyjemna.

Jedna z zasad wyróżniających ten styl: ma być „oversize”, czyli „przyduży„. W takich swetrach linia wszycia rękawa opada nam poniżej ramion. Popularne są także swetry o kroju tzw. reglan (według wikipedii nosi imię po Generale Lordzie Reglanie, który nosił tak uszyte płaszcze, li tylko jedynie). 

Kolor – lepszy jest blok koloru lub ciekawe połączenie np. szary z ciemno-kakaowym. Świetnie gdyby miał wzory np. warkocz.

A jak dobrze wyglądać w tym rozciągniętym, dużym swetrze z rękawem reglan? Przepasać się paskiem w tym samym lub innym, kontrastowym kolorze. Założyć do tego albo legginsy (tu polecałabym buty na wyższym obcasie) albo wąską spódnicę ołówkową. Mamy przypominać pewną dziewczynę z filmu Amelia – tak jak tutaj dziewczę w swetrze niebieskim.

Wszystkiego dobrego!

Officiella

PS: jutro: Balmain a Królowa Bona

Advertisements

No i co o tym myślisz? Dodaj komentarz, możesz zignorować pole z adresem emailowym. Komentarz Twój najpierw trafi do moderacji (więc go od razu nie zobaczysz)

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

Information

This entry was posted on 07/11/2012 by in FASHION and tagged , , , , , , , , , .

Blog Stats

  • 14,473 hits

Blogs I Follow

Enter your email address to follow this blog and receive notifications of new posts by email.

Dołącz do 45 obserwujących.

rarasaur

frightfully wondrous things happen here.

Pollock of Light

Twitter: @lluisbusse

Outlook in Life

... and it is ever changing

Live2EatEat2Live Blog

To document our relationship with food.

Mind's Seat

Set your mind on the things above

The top 10 of Anything and Everything!!!

The top 10 of just about anything everything, from cakes to cats and dogs to caravans. Always a laugh, always worth seeing.

Szrot

“The old dreams were good dreams; they didn't work out but I'm glad I had them.”

The Redneck Rosarian

America's Favorite Rose Gardener

Brad Mcdonald

Professional Footballer

ice cream magazine

................... for lovers of ice cream. Your free on line magazine for sweet frozen treats. Recipes, inspiration, artisanal ideas for your delectation.

theflexifoodie.wordpress.com/

Delicious plant-based, whole food recipes & my healthy living tips!

%d bloggers like this: