Officiella

OFFICIELLA – I work too much therefore I need to focus on beauty and fashion to keep my brain still in the "statisticly normal person" area. Za dużo pracuję, dlatego też potrzebuję skupić się na modzie i pięknie tego świata, by mój mózg nadal znajdował się w zakresie "statystycznie normalna osoba" :)

Królowa Bona a Pierre Balmain


Balmain - królowa Bona kolory i wzory - officiella 3

Balmain – królowa Bona kolory i wzory – officiella 3

Pierre Balmain, uczeń słynnego przedwojennego krawca Luciena Lelonga, zmarł na początku lat 80-tych. Pozostawał wierny krojowi sukien i garsonek, które otulały sylwetkę i tym często odróżniały się od króju, ktory po II wojnie światowej zapronował Christian Dior. Tu można podpatrzeć zdjęcia zabrane przez różne osoby, ktore dotyczą twórczości tego domu  mody

http://pinterest.com/pinhjt/pierre-balmain/

Od jakiegoś czasu jednak nie zwracałam uwagi na Balmaina. Lubię rzeczy ładne, klasyczne, a do tej pory ich kolekcje były dla mnie zbyt… punkowe; taki styl trochę jak Kate Moss prywatnie. Jest ok, lecz nie dla mnie.

Zobaczyłam pokaz z kolekcji Autumn Winter 2012/2013 Pierre Balmain http://www.balmain.com/en/mode-2012-2013-collection-balmain-femme-automne-hiver-2012-2013/   i… od razu skojarzył  mi się z naszą Królową Boną. Polubiłam to co tam zobaczyłam.

Wszystko jest takie … jak wyobrażałam sobie naszą Królową, Włoszkę z pochodzenia. Dużo pereł naszytych na aksamit, adamaszek, wełnę, dużo przepychu. http://pinterest.com/pin/268456827758956872/ .

Chciałabym zobaczyć minę nie jednego szefa, gdyby ktoś tak przymaszerował do pracy. Ale… gdyby mieć choć jedną taką sukienkę lub żakiet, cóż… ja patrzyłabym na nie z przyjemnością. Wyobrażam sobie jak pieczołowicie pracowały krawcowe. Doceniam kunszt, pomysł, wrażenie jakie robi każda oddzielnie naszyta perła, każdy ścieg – czy to będzie kratka czy girlanda.

Wyobrażam sobie, że suknie Królowej Bony nie były tak ciemno-granatowe czy czarne. Ale jest na tym pokazie także jeden żakiet – taki jasno-błękitny z białymi naszyciami i perłami – to właśnie on przeniósł mnie w przeszłość. http://pinterest.com/pin/268456827758947089/ i stąd ikona wpisu z błękitem (a szystkie zdjęcia – to osłonki świec, które malowałam).

Zawsze zastanawiałam się jaka naprawdę była Bona. Jak odnalazła się w tak zimnym klimacie, daleko od domu i wśród obcych. I tu mi się już włącza mój analityczny umysł – jak ona musiała marznąć w Zamku! Może piękne stroje dawały jej wsparcie, też przychiczne. Taka… zewnętrzna, kolorowa i piękna zbroja ;o).

Moje Drogie Panie i Panowie – życzę sobie i Wam abyśmy mieli okazję, powód i możliwość przemaszerowania kiedyś w tak przepięknych rzeczach.

I zwróćcie uwagę na ten trend – jest tak wyrazisty, odkrywczy, elegancki, prosty i wyróżniający się, że jestem pewna, że będzie bardzo popularny i będzie się zniego jeszcze długo i często korzystać.

No i co myślisz? Podoba Ci się? ;o).  Następnym razem na negocjacje, z tymi perełkami na ramionach, co? ;o)

Officiella

Advertisements

No i co o tym myślisz? Dodaj komentarz, możesz zignorować pole z adresem emailowym. Komentarz Twój najpierw trafi do moderacji (więc go od razu nie zobaczysz)

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

Information

This entry was posted on 09/11/2012 by in FASHION and tagged , , , , , , , , , , , , .

Blog Stats

  • 14,473 hits

Blogs I Follow

Enter your email address to follow this blog and receive notifications of new posts by email.

Dołącz do 45 obserwujących.

rarasaur

frightfully wondrous things happen here.

Pollock of Light

Twitter: @lluisbusse

Outlook in Life

... and it is ever changing

Live2EatEat2Live Blog

To document our relationship with food.

Mind's Seat

Set your mind on the things above

The top 10 of Anything and Everything!!!

The top 10 of just about anything everything, from cakes to cats and dogs to caravans. Always a laugh, always worth seeing.

Szrot

“The old dreams were good dreams; they didn't work out but I'm glad I had them.”

The Redneck Rosarian

America's Favorite Rose Gardener

Brad Mcdonald

Professional Footballer

ice cream magazine

................... for lovers of ice cream. Your free on line magazine for sweet frozen treats. Recipes, inspiration, artisanal ideas for your delectation.

theflexifoodie.wordpress.com/

Delicious plant-based, whole food recipes & my healthy living tips!

%d bloggers like this: