Officiella

OFFICIELLA – I work too much therefore I need to focus on beauty and fashion to keep my brain still in the "statisticly normal person" area. Za dużo pracuję, dlatego też potrzebuję skupić się na modzie i pięknie tego świata, by mój mózg nadal znajdował się w zakresie "statystycznie normalna osoba" :)

Gimnastyka twarzy – Face gymnastics by Catherine Pez (English and Polish text)


Ale mam nowinkę. Nabyłam drogą kupna książkę o ćwiczeniach na… twarz. Autorka Catherine Pez jest lekarzem. W swojej praktyce stykała się na codzień z pacjentkami i zna problemy jakie nas trapią. http://www.catherinepez.com/

No cóż, może nie wszystkie z nas jeszcze one tak bardzo trapią. Ale! Przyjdzie Twój czas, zobaczysz! ;o).

Poćwiczyłam sobie dziś wieczorem. Śmieszne uczucie… cała twarz się rozluźniła (a przy aparacie ortodontycznym to zbawienne!). Podobno 5-10 minut dziennie da duże efekty. I w zasadzie dlaczego nie?

Jeżeli ćwiczymy na siłowni z hantlami, zmienia się cała sylwetka, napięcie skóry, niektóre miejsca wypełniają się mięśniami (tam gdzie nam się wydawało, że już nic nie wyrośnie :o). No to… dlaczego nie miałoby się tak stać z twarzą? Przez całe życie napinamy ją mimowolnie tworząc różnorakie miny. Niektóre z nich robimy częściej i tak układa nam się twarz… A co się stanie jeżeli poprzełamuję te standardowo układane przeze mnie buźki?

Ćwicząc mięśnie bicepsu, należy ćwiczyć mięsień przeciwstawny (czyli ten znajdujący się po drugiej stronie tej samej części ciała – tu ramienia) – czyli triceps. Dzięki takiemu sposobowi ćwiczeń kształtujemy ładny, harmonijny wygląd ramienia.

To… jeżeli uda mi się tak samo wyćwiczyć mięśnie ściągające kąciki ust w dół i mięśnie podciągające kąciki ust w górę – i dzięki temu nie będzie napięcia ani do góry ani do dołu, ale luźno wokół i w obie strony mięśnie będą działały tak samo silnie…

Oj… kręci mnie, coś mi się wydaje, że to był barrrrdzo dobry zakup :o)

Wydawnictwo www.kdc.pl

___________________________________________________________

I got news for you. I have just bought a book about the gymnastics for the face by Catherine Pez who is a doctor. In her practice she have met lots of women and she knows our problems very well http://www.catherinepez.com/

Well… maybe not all of us have those problems. But! Your time will come! I promise :o).

I made some of those exercises this evening. Funny feeling really – the whole face feels relaxed (and it is such a relief when one has braces on teeth). The book promises that 5-10 minutes of exercies daily will make miracles. Well, why not?

While at the gym we use weights and the whole body changes, the skin feels more tight after some time, some of the surfaces in our bodies seem more plump (usually those places that we tought would be flat forever!). So… why this should not happen to the face? Through our whole life we use all the muscles in the face making many different faces. Some of those „faces” we do more ofthen than the other. What will happen if I break those standard faces made by me usually?

At the gym, while doing exercies for the biceps, we need to do also exercies for the opposite muscle (the one that is on the other side of the part of the body) – in this case the triceps. Thanks to such a system we gain nice, harmonic look of the arm.

Soooo… if I will be able to train the face muscles responsible for my lips going down, at the same time training the muscles responsible for the lips going up… maybe I will get a very relaxed look, because both muscles will be equally strong!

Wow… I am very excited. I think I made a good decision buying this book! :o)

Officiella

Officiella Gimnastyka Twarzy Catherine Pez

Officiella Gimnastyka Twarzy Catherine Pez

Officiella Gimnastyka Twarzy Catherine Pez

Officiella Gimnastyka Twarzy Catherine Pez

Officiella Gimnastyka Twarzy Catherine Pez

Officiella Gimnastyka Twarzy Catherine Pez

Advertisements

4 comments on “Gimnastyka twarzy – Face gymnastics by Catherine Pez (English and Polish text)

 1. Joanna
  12/04/2013

  Super książka, chciałabym ją kupić, mogłabyś powiedzieć gdzie jest dostępna, bo nie mogę jej znaleźć w żadnej księgarni internetowej?

  • Officiella
   12/04/2013

   Ja ją kupiłam w Empiku, jakieś 2 lata temu niestety ;o(. Troszkę jest plików video autorki książki na Youtube. A nie wiedziałam że trudno ją dostać.

 2. Kasia
  09/03/2013

  to jeszcze rzuc fotki jaka sama robisz takie minki 🙂

  • Officiella
   09/03/2013

   hehe… ażesz w życiu! Tak się skórę twarzową rozciąga, że dzieci tym straszyć wieczorami :o). Ale ale śmiech śmiechem, ale po tych ćwiczeniach czuje się różnicę. Za miesiąc będzie 10 lat do tyłu :o)!

No i co o tym myślisz? Dodaj komentarz, możesz zignorować pole z adresem emailowym. Komentarz Twój najpierw trafi do moderacji (więc go od razu nie zobaczysz)

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

Information

This entry was posted on 08/03/2013 by in BOOKS and tagged , , , , , , , , .

Blog Stats

 • 14,473 hits

Blogs I Follow

Enter your email address to follow this blog and receive notifications of new posts by email.

Dołącz do 45 obserwujących.

rarasaur

frightfully wondrous things happen here.

Pollock of Light

Twitter: @lluisbusse

Outlook in Life

... and it is ever changing

Live2EatEat2Live Blog

To document our relationship with food.

Mind's Seat

Set your mind on the things above

The top 10 of Anything and Everything!!!

The top 10 of just about anything everything, from cakes to cats and dogs to caravans. Always a laugh, always worth seeing.

Szrot

“The old dreams were good dreams; they didn't work out but I'm glad I had them.”

The Redneck Rosarian

America's Favorite Rose Gardener

Brad Mcdonald

Professional Footballer

ice cream magazine

................... for lovers of ice cream. Your free on line magazine for sweet frozen treats. Recipes, inspiration, artisanal ideas for your delectation.

theflexifoodie.wordpress.com/

Delicious plant-based, whole food recipes & my healthy living tips!

%d bloggers like this: